Zadbaj o ogród! | lucjan-kalinowski | e-blogi.pl
lucjan-kalinowski
Zadbaj o ogród! 2015-03-03

Wszelkie nawierzchnie sypkie znajdujące się wokół Twojego domu - takie jak grysy, żwiry czy inne kruszywa wymagają zawsze odpowiedniego utwardzenia. Podczas deszczy i zimy najważniejsze jest właściwe utwardzenie drogi dojazdowej tak abyśmy bez problemu mogli dojechać do domu jak i wyjechać. Ponadto warto zadbać o piękny i elegancki wygląd wokół naszego domu - o wiele przyjemniej będzie Ci się w nim spędzać czas.Jeśli właściwie przemyślisz zagospodarowanie terenu wokół domu to nie tylko stworzysz praktyczny i wytrzymały podjazd ale i ciekawą kompozycję kwiatów i krzewów. Możesz wszystko wykonać sam tylko musisz się odpowiednio przyłożyć.


Wszelkie miejsca w których muszą znaleźć się ścieżki i place muszą zostać odpowiednio utwardzone. Nie są to miejsca które będą obciążone dużym udźwigiem więc 7-10 cm utwardzonej podbudowy powinno wystarczyć. Idealnym materiałem do wykonania podbudowy będzie tłuczeń. Dopiero na tak utwardzoną podbudowę możesz wysypać grys - wystarczy jakieś 5-7 cm by całość chodników i ścieżek była trwała i pięknie się prezentowała.Jeśli chcesz aby wokół Twojego domu już wkrótce pojawiły się rabaty pomyśl także o żwirku. Warto nie tylko zainwestować w żwirek ale też w włókninę - dzięki temu nie tylko zmieni nie będzie aż tak bardzo zakwaszona ale też nie ulegnie wysuszeniu. W takim miejscu wyjątkowo dobrze będą rosły rośliny z dekoracyjnymi liśćmi no i oczywiście chwasty - ale dzięki takiemu przygotowaniu szybko je usuniesz!


Przy tak dużych zmianach na podwórku pomyśl także o wykonaniu opaski ze żwiru wokół domu - dodasz elegancji swojemu domowi ale też ochronisz go przed wilgocią i zabrudzeniami. Nie jest to trudne do wykonania - wystarczy wybrać trochę humusu, położyć krawężnik a jeśli masz ochotę to i położyć geowłókninę. Zadaniem geowłókniny jest oddzielenie humusu od kruszywa ale też ogranicznie wzrostu chwastów. Na tak przygotowaną powierzchnię możesz wysypać kruszec.
I jak Ci się podobają moje propozycje na upiększenie terenów wokół Twojego domu? Czy uważasz, że kamień jest idealnym sposobem na dodanie elegancji i pozbycie się chwastów? Czy może znasz jakieś inne ciekawe sposoby, które nie tylko dają piękny efekt końcowy ale i będą praktyczne!


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]