lucjan-kalinowski | e-blogi.pl
lucjan-kalinowski
Wydajne młody hydrauliczne Arrowhead do zastosowania w wielu sektorach 2014-12-27


Młoty hydrauliczne Arrowhead są sprzętami wysokowydajnymi, a ponadto poszerzają wszechstronność małych i średnich koparek gąsienicowych i kołowych, koparko – ładowarek, dzięki czemu dają im możliwość zwiększania efektywności.


Dobre tłumienie drgań gwarantuje większy komfort, a wydajność młotów zapewnia dużą siłę uderzenia nawet przy użyciu w mniejszych maszynach. Prosta obsługa, zwarta konstrukcja oraz łatwość konserwacji, przyczyniają się do rzeczywistego wzrostu produktywności.


Wśród licznych zalet, kilka należy podkreślić. Przede wszystkim ich prostą konserwację, która jest możliwa dzięki temu, że ruchome części zasila centralny układ smarowania. Duża częstotliwość uderzeń w różnych biegach umożliwia szybszą realizację zaplanowanych prac. Wydajny młot napędzany gazem zużywa mniejszą ilość oleju przy niskim ciśnieniu roboczym. Operator maszyny ma możliwość kopania węższych rowów, dzięki jednoczęściowej obudowie, która jest zrobiona bez użycia śrub.Młoty hydrauliczne Arrowhead pozwalają na długą i bezproblemową pracę także w trudnych warunkach. Cechują się stosunkowo niskimi kosztami eksploatacji i wysoką rentownością w wielu dziedzinach zastosowań np. przy pracach wyburzeniowych, w dużych kamieniołomach i w firmach zajmujących się wynajmem maszyn budowlanych. Są one zaprojektowane z zamiarem ich długiej eksploatacji. 


Układanie płytek na tarasie 2014-12-17


Klasycznym rozwiązaniem na betonowym tarasie jest wykorzystanie okładziny z płytek ceramicznych. Chociaż może się wydawać, że ich założenie jest proste, okazuje się jedną z tych prac wykończeniowych, które przysparzają najwięcej problemów.


Podczas wykonywania płyty nie raz nie ma jeszcze wizji na to, w jaki sposób będzie wykończony taras. Natomiast płyta od razu powinna być formowana w taki sposób, by powstał spadek ok. 1,5-2%, a woda ściekała do ogrodu (jest to różnica wysokości 1cm). Jeżeli dopiero przy pracach wykończeniowych tworzona jest warstwa spadkowa, jej wysokość minimalna to 2cm. Taras na płycie może zostać wykończony płytkami ceramicznymi, kamiennymi albo betonowymi. Wśród różnej grubości okładzin, najcieńsza jest ceramika, która ma 0,5-1,5cm. Z kolei płytki betonowe mają 4 cm, a kamień naturalny w przedziale od 1,5-4cm. Trzeba pamiętać o tym, że na tarasie powinna być hydroizolacja, jej grubość to około 1cm. Kolejny 1cm jest wliczany na poczet warstwy kleju. Interesujące rozwiązanie stanowi ułożenie płytek na warstwie drenażowej. Razem z matą drenażową warstwa ta to najmniej 2cm grubości. Ostatecznie zostaje mało miejsca na posadzkę i do przyklejenia płytek może być wykorzystany klej stanowiący jednocześnie hydroizolację.


Płytę tarasową buduje się w trakcie wznoszenia stanu surowego lub przy wykończeniu domu. Płytki mogą być układane bo związaniu betonu, czyli po około czterech tygodniach. Jeśli płyta czekała dłuższy czas na wykończenie, trzeba zweryfikować to, w jakim jest stanie. Płytki powinny być układane między wiosną a jesienią. Duża część zapraw klejowych jest do stosowania w temperaturach 5-25 stopni. Większość klejów ma czas otwarty w przybliżeniu 30 minut, kiedy można dowolnie skorygować ułożenie płytek. Trzeba jednak pamiętać, że latem przy upałach czas ten będzie krótszy. Zadaszenia nad drzwi pasujące do każdego domu 2014-12-08


Wśród wielu materiałów wykończeniowych do świeżo wybudowanego domu, nie może zabraknąć odpowiedniego zadaszenia nad drzwi. Nie jest to szczególnie duży wydatek, a może przenieść wiele korzyści funkcjonalnych i wizualnych.


Wielość oferowanych przez dzisiejszy rynek rozwiązań, pozwala na dużą dowolność. Część osób decyduje się na jego wykonanie samodzielne, a część woli kupno gotowego produktu. Bez problemu można znaleźć taki model albo elementy do stworzenia daszku, który będzie idealnie komponował się z całą architekturą budynku: żelbetowe, drewniane, stalowe, szklane. Wybór jest przeogromny, a wszystko zależy od rodzaju budownictwa i indywidualnego gustu kupujących. Osobom, które zdecydują się na montaż gotowego daszku, polecam współpracę z firmą Metal – Gum, która oferuje bardzo szeroki wybór artykułów z tej kategorii produktowej. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto wszystkie produkty są wykonane z materiałów wysokiej jakości i w niewygórowanych cenach. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej http://www.metal-gum.com Oprócz zadaszenia nad drzwi do nabycia są także zadaszenia nad okna, balkony i tarasy.e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]