lucjan-kalinowski | e-blogi.pl
lucjan-kalinowski
Jak kupować maszyny? 2015-03-17

Planujesz zakup profesjonalnej maszyny budowlanej ale nie bardzo wiesz jak powinieneś się do tego zabrać? Musisz wiedzieć, że zakup tak drogiego sprzętu nie jest wcale taki łatwy. Trzeba dokładnie wszystko sprawdzić.Przede wszystkim musisz określić swoje potrzeby - maszyny przystosowane są do określonej wytrzymałości. Nie możesz więc kupić zbyt słabej maszyny i wykorzystywać jej do dużo cięższych prac niż przewidział to producent.Ponadto musisz sprawdzić wszelkie certyfikaty jak i gwarancję. Takie maszyny muszą mieć długoletnią gwarancję - ich koszt nie jest mały więc warto wymagać od dostawy gwarancji ale też serwisu.Nie warto też kupować takich maszyn używanych - każda z nich ma określoną trwałość a więc kupując zużytą maszynę nie masz gwarancji, że przetrwa kilka lat. Jej żywotność może skończyć się po kilku miesiącach.


Zadbaj o ogród! 2015-03-03

Wszelkie nawierzchnie sypkie znajdujące się wokół Twojego domu - takie jak grysy, żwiry czy inne kruszywa wymagają zawsze odpowiedniego utwardzenia. Podczas deszczy i zimy najważniejsze jest właściwe utwardzenie drogi dojazdowej tak abyśmy bez problemu mogli dojechać do domu jak i wyjechać. Ponadto warto zadbać o piękny i elegancki wygląd wokół naszego domu - o wiele przyjemniej będzie Ci się w nim spędzać czas.Jeśli właściwie przemyślisz zagospodarowanie terenu wokół domu to nie tylko stworzysz praktyczny i wytrzymały podjazd ale i ciekawą kompozycję kwiatów i krzewów. Możesz wszystko wykonać sam tylko musisz się odpowiednio przyłożyć.


Wszelkie miejsca w których muszą znaleźć się ścieżki i place muszą zostać odpowiednio utwardzone. Nie są to miejsca które będą obciążone dużym udźwigiem więc 7-10 cm utwardzonej podbudowy powinno wystarczyć. Idealnym materiałem do wykonania podbudowy będzie tłuczeń. Dopiero na tak utwardzoną podbudowę możesz wysypać grys - wystarczy jakieś 5-7 cm by całość chodników i ścieżek była trwała i pięknie się prezentowała.Jeśli chcesz aby wokół Twojego domu już wkrótce pojawiły się rabaty pomyśl także o żwirku. Warto nie tylko zainwestować w żwirek ale też w włókninę - dzięki temu nie tylko zmieni nie będzie aż tak bardzo zakwaszona ale też nie ulegnie wysuszeniu. W takim miejscu wyjątkowo dobrze będą rosły rośliny z dekoracyjnymi liśćmi no i oczywiście chwasty - ale dzięki takiemu przygotowaniu szybko je usuniesz!


Przy tak dużych zmianach na podwórku pomyśl także o wykonaniu opaski ze żwiru wokół domu - dodasz elegancji swojemu domowi ale też ochronisz go przed wilgocią i zabrudzeniami. Nie jest to trudne do wykonania - wystarczy wybrać trochę humusu, położyć krawężnik a jeśli masz ochotę to i położyć geowłókninę. Zadaniem geowłókniny jest oddzielenie humusu od kruszywa ale też ogranicznie wzrostu chwastów. Na tak przygotowaną powierzchnię możesz wysypać kruszec.
I jak Ci się podobają moje propozycje na upiększenie terenów wokół Twojego domu? Czy uważasz, że kamień jest idealnym sposobem na dodanie elegancji i pozbycie się chwastów? Czy może znasz jakieś inne ciekawe sposoby, które nie tylko dają piękny efekt końcowy ale i będą praktyczne!


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]